Egy állampolgár véleménye.
A kommunista múlt látható és láthatatlan rendszer- és módszermaradványai, reflexei, emberei… mind a mai napig fellelhetők az egészségügy, az önkormányzatok, az oktatás, a múzeumok, a bíróságok, a közmédia (hogy csak a legszembetűnőbbeket soroljam) szervezetében, vezetésében, működésében.
De miért van az, hogy lassan már kérdezni is elfelejtettünk. Pontosabban gyávák vagyunk kérdezni. Nem az ellenzék agyonismételt hazug állításait, kérdéseit, hanem a bennünket, az életünket, a jövőnket érintő kérdéseket nem merjük feltenni. A múlt ebben is hat ránk?
Nem szeretnék sem pozíciót, sem jövedelmet, sem pár másodperces hírnevet.
Magyar állampolgárként kérdéseim és gondolataim vannak.
Egészségügy:
- Miért kell 3, azaz három hónapot várnom, hogy a III. kerületi Rendelőintézet szemészetén fogadjanak? Tájékozódtam. 10 orvos dolgozik itt szemészként.Minden itt dolgozó orvos 3-4-5 magán eü. intézményben is dolgozik (tisztelet a néhány kivételnek).
- Miért szüntették meg a kb. 60-70 ezer embert ellátó mohácsi szülészetet? Ezt a tájékoztatót tették közzé: Lakossági tájékoztató
A válaszért meg kellene kérdezni Mohács város alpolgármesterét, aki az alpolgármesterség mellett annak a kórháznak a főigazgatója is (két vezetőállás?!), amelyik megszüntette e nagyhírű intézményt. Mohács Város Honlapja (xn--mohcs-zqa.hu)
- Miért nem történt meg a rendszerváltozás 32 év után sem az egészségügyben?
Lásd fentebb a véleményem. Valamint egy rövid kiegészítés: az eü. ellátás ún. lakosságérzékeny és ebből következően politikaérzékeny terület. A kommunista hegemónia kiválasztottjai sok kellemetlenséget tudnának/tudnak okozni a kormányra mutogatva. A III. kerület polgármestere az MSZP-ésből átvedlett DK-ás Kiss László, akinek joga a kerület vezetőit kinevezni. Ő/ők most így mutogatnak a kormányra, mi meg hónapokig várunk… - Ki finanszírozza az ukrán menekültek magyarországi műtétjeit, szüléseit, kórházi ellátásait, eü. ellátását…stb.? Gondolom a TB. Az a társadalombiztosítás, amelybe pl. én 50 éven keresztül sok tízmilliót forintot fizettem be. Ennek „fejében” kell hónapokat várnom egy szemészeti vizsgálatra. Egyik barátom kb. egy éve vár egy lágyéksérv műtétre. Igen, tudom, COVID. Meg ugye az ukránok, és humanitás is van a világon. Van. Meg „alázás” az ukrán fizetett bohóc részéről.
De: mikor látnak el engem humanitárius okokból, mondjuk egy svájci, vagy egy német, vagy egy olasz kórházban? Megkérdezte valaki, hogy a befizetett TB-járulékokból idegen államok polgárait elláthatják-e? A kormány azt mondta, hogy ne az emberek fizessék meg a háború árát? Akkor tényleg ne!!! - Miért került a belügyminiszterhez az egészségügy? Gondolom azért, mert Pintér belügyminiszter úr letette a belgyógyász szakvizsgát is. Akkor a külső, bőrgyógyászati problémákkal a külügyminiszterhez kell majd fordulnunk? A cinizmust félre. Nem gondolom, hogy a rendőrséggel, a titkosszolgálatokkal, az önkormányzatokkal és a rendészeti ügyekkel egy súlycsoportban van akár az egészségügy, akár az oktatás. Mindkét terület súlyos, életünkbe vágó 32 éves problémahalmaz. Kiemelt kormányfeladat, önálló minisztériumi nem pedig államtitkári nagyságrend. Az oktatással együtt!
Önkormányzatok:
- A hír:
Újjáéleszti a főispánok intézményét a kormány az ezeréves magyar államiság jegyében. Ezentúl főispánoknak kell majd nevezni a kormánymegbízottat – ezt is tartalmazza a kormánynak a jövő évi költségvetéshez benyújtott törvénymódosító javaslatcsomagja. Az indoklás szerint azért, mert vissza kell térni a kommunizmus előtti időkhöz.
A véleményem:
A második világháború előtt volt Orosházán egy emberpiac. Ez az üvegbolt előtt és az Alföld Szálloda közti területen volt. Ide vitték ki az édesanyámat „eladni”. A főispán ezt engedélyezte. Jöttek a gazdák, vizsgálták őket, az izmaikat, a fogukat nézték. Tizenéves vékony kislány volt az anyám. „Eladták”. Egy gazda felfogadta a tanyájára libát, disznót őrizni, teheneket legeltetni.
NEM! NEM és NEM! A főispáni régi rendszerre.
Ez nem segíti elő Magyarország versenyképességét, nem illeszkedik a „magyar észjáráshoz”, ez ellentétes sok millió vidéki parasztember lelkével, és mindazzal ami magyar. A megalázást, az emberpiacot??? Ha valakinek ebben az országban jelent még valamit az, hogy: magyar vidéki parasztember, akkor: Soha!
A kommunisták is eladták az édesanyámat és az édesapámat is. Napszámosnak, kubikusnak. Korábban úrnak, azután elvtársnak kellett szólítani ugyanazokat a gazdákat.
A kormány, gondolom a kormányzópárt egyetértésével liberális ötletrohamoknak engedve, az állampolgárokkal nem egyeztetve előkészíti a globális hatalom által elvárt európai egyesült államokhoz való csatlakozást? A Fidesz minden fontos kérdésben meg szokta kérdezni az állampolgárokat. ???
- A hír:
Szabó Erika közigazgatásért felelős államtitkár szerint a magyar történelem eddigi legnagyobb átalakítására készül a kormány. Az új, ezerfősre tervezett megyei hivatalok élén három vezető is lesz. A hivatalvezetők most hétfőn vették át a Parlamentben megbízóleveleiket a miniszterelnöktől. A helyetteseik főtitkárok lesznek, januártól pedig mindegyik megyei hivatal élére egy-egy politikus kormánymegbízott is kerül. Mandátumuk a mindenkori kormányok hivatali idejéhez kötődik, vagyis minden választáson lecserélhetők lesznek.
Államtitkárokból, helyettes államtitkárokból és kormánybiztosokból Dunát lehet rekeszteni.
Véleményem:
A hangzatos szavak, mondatok helyett „történelmileg” kellett volna átalakítani az egészségügyet, az oktatást, a bíróságokat, a közmédiát. Ez most pótcselekvésnek tűnik. Államtitkárokból, helyettes államtitkárokból és kormánybiztosokból Dunát lehet rekeszteni. Most akkor a 19 megye mindegyikében 3 vezető lesz. A hivatalvezetők majd kinevezik a helyetteseiket, azok pedig a vezető hivatalnokokat. Azt tanultam a Közgázon (vezetés, szervezés szak), és a tapasztalataim is bizonyítják, hogy egy-egy feladatra nem új és ismét új szervezetet kell létrehozni, hanem a feladatot végrehajtó megfelelő embert kell megtalálni, kiválasztani.
A szervezetek ilyetén növekedése, vízfejjé válása a szervezetek halálához vezetnek.
Még egy fontos megjegyzés az első rész végére:
1998 óta elkötelezett Fidesz szavazó, és támogató vagyok.
Remélem, az is maradhatok.
Írásom folytatása következik!
Dénes Gábor
magyar állampolgár