A rendszerváltozás első éveinek úgynevezett médiaháborújában a könyv szerzőjét a Petőfi Rádió adófőszerkesztőjének nevezte ki Csúcs László, a Magyar Rádió alelnöke. Dénes átalakította nemcsak a Petőfi műsorszerkezetét, de a szervezetét és működési módját is. Az új arculat, a Petőfi Rádió a család rádiója volt. Szokatlan, sőt egyedülálló volt ez akkor itthon is és Európában is, hogy egy közszolgálati médium tematikus csatornaként, a család rádiójaként születik újjá. Az Unióban azóta sem tudunk ilyen tematikus rádióadóról.
Dénes Gábor a közmédiában történt változások kezdeteinek viharos történéseit eleveníti fel személyes emlékei mellett a korabeli sajtóból vett idézetekkel gazdagon dokumentáltan politikusok, közéleti szereplők, újságírók, rádiós, tévés kollégáinak nyilatkozatai alapján.
A Rádió rendszerváltó vezetését kíméletlenül támadó ellenzéki pártok között ott volt az SZDSZ-től egyre jobban elszakadni törekvő FIDESZ is.
Dénes szerint ez is egyik oka lehet az 1994-es fordulatot követő és a mai napig tartó „Agyonhallgatás” éveinek, évtizedeinek.
A könyv abból szempontból is úttörő vállalkozás, hogy a rendszerváltoztatás óta eltelt 33 évről ilyen átfogó (gyakran a lényeget a részletekben megtaláló) szakmai elemzés még nem született a közmédiáról. 30 évvel ezelőtt, a Magyar Rádió szervezetének korszerűsítése, jelentős átalakítása után, 1993. április 26-án a Rádió műsorrendje is átalakult, megújult. Az új műsorok már tükrözték a politika, a társadalom, a gazdaság, a média formálódásait, idomulásait a rendszerváltoztatás alapvető, az 1990. évi első demokratikus országgyűlési választáson a többség által elfogadott céljaihoz.