Magyar Péter, jogász, diplomata és politikus, 2024. március 15-én bejelentette pártalapítási szándékát. A Tisztelet és Szabadság Pártot (TISZA) vette a nevére, a párt alelnökeként.
Magyar Péter első interjúiban a NER (Nemzeti Együttműködés Rendszere) belső ügyeiről, tapasztalatairól és kritikáiról beszélt. Magyar Péter azt ígérte, hogy a NER-lovagokról leleplező dokumentumokat tesz közzé.
Magyar Péter a Hősök terén elmondta egy új, igazságos történeti korszakot akar, ebbe beletartozik egy vagyonosodási vizsgálat, amelyet elindítanának minden politikus ellen. Azt ígérte, immunitásprogramot indítanak, és vasárnaptól elkezdik gyűjteni és rendszerezni a bizonyítékokat a korrupciós ügyekben.
Részleges büntetlenséget ígért a mini döbrögiknek és a NER-lovagoknak, ha segítenek az ország kifosztóinak elfogásában és az ellopott vagyon visszaszerzésében. Magyar Péter szerint a jelenlegi politikai elit elöregedett és az emberek változást akarnak.
https://hirklikk.hu/kozelet/magyar-peter-reszleges-buntetlenseget-iger-a-ner-lovagoknak/433108
A Kínai Kommunista Párt 1921-ben alakult meg. Tagsága több éven át alig néhány száz főre rúgott.
1940 januárjában Mao Ce-Tung és az egyik ambiciózus ifjú ideológusa Csen Po-ta, aki Moszkvában tanult, papírra vetették Az új demokráciáról című traktátust, amely többpártrendszert, demokratikus szabadságjogokat igért, a magántulajdon védelmével egyetemben. Teljes egészében légből kapott politikai program volt ez, mégis nagy népszerűségre tett szert. A rá következő időszakban diákok, tanárok, festők, írók és újságírók ezrei léptek be a Kommunista Pártba, a demokratikusabb jövő délibábjától elcsábulva.
1949 után Mao sorra-rendre szegte meg Az új demokráciáról ígéreteit. Felszámolt minden olyan szervezetet, melyek nem a Kommunista Párt égisze alatt működtek. Az irodalmi életben valóságos inkvizíció vette kezdetét. A nemkívánatos könyveket már 1950-ben is hatalmas máglyákon égették el. 1956-ra az ipar és a kereskedelem minden ága állami ellenőrzés alá került, kisajátították a boltokat, magánvállalkozásokat és a nagy ipari üzemeket. 1958 nyarán a vidék lakóit népi kommunáknak nevezett hatalmas termelőszövetkezetekbe tömörítették. A földeket elvették a jobbágysorba süllyesztett gazdáktól, akik kénytelenek voltak lesni uruk, vagyis az állam minden sóhaját.
(Mao Ce-tung mind a mai napig ellentmondásos személyiség, öröksége rendkívül vitatott. Szociális-politikai programjai, mint a nagy ugrás és a kulturális forradalom emberéletek millióit követelték, becslések szerint 44–72 millió ember halálát okozták, hatalmas éhínségeket idéztek elő és ártottak a kultúrának, a gazdaságnak és a társadalom minden rétegének.)
Honfitársaim! Bánjunk csínján a hetet-havat ígérgető politikusokkal! Jöjjenek azok bármelyik oldalról!
Dénes Gábor István