Ezzel a címmel írt cikket Fodor-Horváth Zsófia a 888.hu oldalán, 2022.07.13-án. SZEX/Beszéd: Mi eteti a szégyent? (888.hu)
A cikk vázlatos, de jó áttekintést ad a nők társadalmi helyzetének változásairól a különböző történelmi korokban. Néhány elhamarkodott következtetésére szeretnék azonban reagálni.
A cikkíró ezt írja: „Az egyik ilyen kiirthatatlannak tűnő mítosz a szüzességgel és a szűzhártyával kapcsolatos: De hogyan is lehetne könnyen kigyomlálni ezt a mérgező gyomot a közgondolkodásból, ha annak gyökerei a két évezrede fennálló keresztény egyházhoz is erősen ragaszkodnak? A „szüzesség egyenlő tisztaság”, a „paráznaság – vagyis a szex és a test élvezete – bűn” és az ehhez a narratívához kapcsolódó terminológia – a szüzességet, mint egy értékes tárgyat elveszítjük, nem pedig odaadjuk másnak – inkább okoznak elakadásokat a testiség, szexualitás terén, titkolózást és segítik elő a szexről való téves információk terjedését…”
A nők szüzessége a világ kezdete óta és szinte az egész világ, a legkülönbözőbb kultúrák, vallások, filozófiai rendszerek stb. számára egyenlő a tisztasággal. Nem szerencsés tehát a keresztény egyház „nyakába varrni” ezt a „gyomot”, még ha a cikkíró az erős ragaszkodáshoz az „is” szócskát is hozzátette. Többezer éve és a világ minden táján irodalmi művek sokasága áradozik, zengedezik, énekel, lantot, hárfát penget… stb. a nők tisztaságáról, szüzességéről. Akkor most minden eddigi csodának, szentnek és követendőnek tartott „mérgező gyom” csak „kiirthatatlan mítosz”?
Most akkor ez is essék áldozatul a most divatos szexista, szélsőliberális emancipációs mozgalmaknak, a #metoo őrületnek, a cancel culture-nek, az eltörlés kultúrájának, a szélsőbaloldali wok-ideológiának, s mindezt a 888.hu odalain szorgalmazza egy újságírónő??? Kissé bizarr helyzet…
A cikkíró bizonyára most meglepődik, mert a szüzesség elvesztése a férfiak esetében is megtörténik, az első igazi szexuális aktusnál. Csak mi nem verjük ezt nagydobra. De ha a hártyához, vagy valamilyen testbőrhöz is ragaszkodik a cikkíró, akkor íme egy bizonyíték. Az ószövetségi férfiaknál, de azóta is mind a mai napig, többek között a zsidó vallásban, de más kultúrákban, népeknél is a férfiak „szűzhártyájának” gyermekkori elvesztését körülmetélésnek hívják. Ez sokkal nagyobb fájdalommal jár, mint a hártyalukasztás. De ha ezt „mint egy értékes tárgyat elveszítjük” az sokkal többet jelent a „szüzesség” elvesztésénél. Ugyanis a körülmetélés a valahová tartozás kinyilvánítását (Istenhez, Teremtőhöz, valláshoz, néphez, népcsoporthoz, családhoz) és a „tisztálkodás” évezredes könnyebb biztosítását, a nők fertőzések elleni védelmét stb. jelenti.
Vajon a házasság is a „gyomok” közé tartozik a cikkíró szerint?
A házasság a katolikus egyházban a hetedik szentség. Vagyis a kereszténység tört lándzsát a monogámia mellett. A többezeréves Ószövetségben, valamint a belőle „kinőtt” vallásokban, továbbá napjainkban is igen sok afrikai és ázsiai országban még mindig nem szégyen, hanem „divat” a többnejűség, a poligámia. Sőt, magyar őseinknél is az volt, Attila nagykirályunknak 13 felesége volt. Hogy mi volt és mi a jelenlegi ok? Történelmi (lásd: Ószövetség), vallási és sok más okra gondolnak a tudósok, pl. a népességcsökkenésre, a háborúkra, a természeti katasztrófákra. Hosszú lenne részletezni.
Arra is felhívom a cikkíró figyelmét, hogy nem a keresztény egyház hintette el a „mérgező gyomot”. Az asszony ősbűne, a „gyom” nem kétezer, hanem sokezer éves.
Biblia, Ószövetség, Teremtés könyve 3.16-17. A helyszín az Édenkert. A Teremtő „16Az asszonyhoz pedig így szólt: „Megsokasítom terhességed kínjait. Fájdalmak közepette szülöd gyermekeidet. Vágyakozni fogsz férjed után, ő azonban uralkodni fog rajtad.” 17Az embernek ezt mondta: „Mivel hallgattál az asszony szavára és ettél a fáról, jóllehet megtiltottam, hogy egyél róla, a föld átkozott lesz miattad. Fáradsággal szerzed meg rajta táplálékodat életed minden napján.”
Majd ezt írja a cikkíró:
„A női testtel kapcsolatos, a szégyen érzését sulykoló mítoszok még mindig jelen vannak a modern, felvilágosult és szexuálisan többszörösen megreformált világunkban is.”
Olyannyira jelen vannak ezek a „sulykoló mítoszok”, hogy a cikk megjelenésekor a cikk jobb oldalán ez a fotó sulykolja a szégyen érzését…
ÉGNEK MEREDŐ PUCÉR ALMAMELLEK, ÍGY LEBEG A VÍZEN A SZEMÉRMETLEN SELLŐLÁNY
A cikk címét idézve, SZEX/Beszéd: Mi eteti a szégyent?, csak halkan érdeklődnék, hogy ez a fotó most akkor nagyon eteti a szégyent??? Továbbá a „…szexről való téves információk terjedését…” is elősegíti?